Program

DISTRIBUŢIILE SPECTACOLELOR ÎN PAGINA SPECTACOLELE LUNII.

 

1, 6, 11, 16, 21, 26, 31 IULIE 2014

00:00 Un pedagog de scoala noua de I.L. Caragiale

00:55 O intamplare ciudata de Carlo Goldoni

02:25 Cei doi tineri din Verona de William Shakespeare

03:55 Casa cu doua intrari de Calderon de la Barca

05:20 Vicleniile lui Scapin de Moliere

06:25 Tache, Ianche si Cadar de Victor Ion Popa

07:40 Don Gil de ciorap verde de Tirso de Molina

09:20 Omul cu martoaga de Gheorghe Ciprian

10:40 Paharul cu apa de Eugene Scribe

 

2, 7, 12, 17, 22, 27 IULIE 2014

00:00 Impaiati-va iubitii de Theodor Mazilu

00:30 Mincinosul de Carlo Goldoni

02:15 Milano nu există de William Shakespeare

03:40 Capriciile Fenisei de Lope de Vega

04:55 Hibernatus de Jean Bernard-Luc

06:15 Ultima ora de Mihail Sebastian

07:35 Sotul ideal de Oscar Wilde

09:20 Mofturi de I.L. Caragiale

10:50 Eu, mostenitorul de Eduardo de Filippo

 

3, 8, 13, 18, 23, 28 IULIE 2014

00:00D’ale carnavalului de de I.L. Caragiale

01:15 Evantaiul de Carlo Goldoni

02:30 Greselile unei nopti de Oliver Goldsmith

03:40 Siretenia si dreptatea judecatorului de Alejandro Casona

04:05 Barberine de Alfred de Musset

05:20 Capul de ratoi de Gheorghe Ciprian

06:45 Scandaloasa legatura dintre domnul Kattle si doamna Moon de John Boyton Priestley

07:55 Titanic vals de Tudor Musatescu

09:15 Calul lesinat de Francoise Sagan

10:40 Muscata din fereastra de Victor Ion Popa

 

4, 9, 14, 19, 24, 29 IULIE 2014

00:00 Visul unei nopti de iarna de Tudor Musatescu

01:00 Hangita de Carlo Goldoni

02:25 Mahalaua salcamului galben de Priestley

03:55 Minunata pantofareasa de Federico Garcia Lorca

05:20 Familia Perichon de Eugene Labiche

06:30 Escu de Tudor Musatescu

07:55 Secretul familiei Posket de Arthur Pinero

09:20 Doamna nevazuta de Calderon de la Barca

10:35 Mostenitorii lui Rabourdin de Emile Zola

 

5, 10, 15, 20, 25, 30 IULIE 2014

00:00 Jocul de-a vacanta de Mihail Sebastian

01:25 Familia anticarului de Carlo Goldoni

02:55 Agachi Flutur de Vasile Alecsandri

03:55 Celestina de Fernando de Rojas

05:25 Mamouret de Jean Sarment

07:20 O scrisoare pierduta de I.L. Caragiale

09:20 Sherlock Holmes si cei sase napoleoni de Arthur Conan Doyle

09:50 Ce stia satul de Valjan

10:30 Volpone de Ben Johnson