Program

DISTRIBUŢIILE SPECTACOLELOR ÎN PAGINA SPECTACOLELE LUNII.

 

1, 6, 11, 16, 21, 26, 31 OCTOMBRIE 2014

00:00  Gervaise de Emile Zola

01:40  Pascalierul de Ion Agarbiceanu

03:00  Dansul hartiilor de Robert Mazzuco

03:55  Cand vine barza de Andre Roussin

05:10  Doña Rosita Federico Garcia Lorca

06:10  Ciocarlia de Jean Anouilh

07:40  Cheia succesului de Tudor Musatescu

09:25  Desertul tatarilor de Dino Buzzati

11:05  Scrisoare de la o necunoscuta de Alejandro Casona

 

2, 7, 12, 17, 22, 27, OCTOMBRIE 2014

00:00 Crispin, rivalul stapanului sau de Alain Rene

01:00 Doctorul Taifun de Gala Galaction

02:20 Calator fara bagaj de Jean Anouilh

03:20 Inger si demon de Eugen Lovinescu

04:30 Orasul fara avocati de Nicola Manzari

05:25 Ines de Castro de Alejandro Casona

06:50 Pleaca berzele de Ion Minulescu

08:00 Triumful iubirii de Marivaux

21:05 Tata Minca de Panait Istrati

22:25 Nunta insangerata de Federico Garcia Lorca

11:30 In goana trenului de I.A.Bassarabescu

 

3, 8, 13, 18, 23, 28, OCTOMBRIE 2014

00:00 Monna Vanna de Maurice Maeterlinck

01:15 Cafeneaua cea mica de Tristan Bernard

02:15 Bolnava prefacuta de Carlo Goldoni

03:15 Rita Craita de Gala Galaction

04:10 Fetele din Sain Cyr de Alexandre Dumas

05:45 Poveste de carnaval de Vasile Alecsandri

06:40 Diana si Tuda  de Cesare Pavese

08:05 Dublu joc de Robert Thomas

09:20 Pana lesnea Rusalim

11:05 Celalalt de Miguel de Unamuno

 

4, 9, 14, 19, 24, 29, OCTOMBRIE 2014

00:00 Pamela de Carlo Goldoni

01:00 In lumea dreptatii de I.Al. Bratescu-Voinesti

02:30 Corsarul de Marcel Achard

03:25 Amurgul de Lucia Sturza Bulandra

04:20 Casa Bernardei Alba de Federico Garcia Lorca

05:30 O noapte de vis de Tudor Muşatescu

06:40 Madame Sans Gene de Victorien Sardou

08:30 Tichia cu clopotei de Cesare Pavese

09:55 Licuricii de Tudor Muşatescu

11:00 Egoistul de Francoise Dorin

 

5, 10, 15, 20, 25, 30, OCTOMBRIE 2014

00:00 Bel-Ami de Guy de Maupassant

01:00 Cometa de Dimitrie Anghel si St. O. Iosif

01:50 Casa cea noua de Carlo Goldoni

03:00 Cea mai frumoasa fata din lume de Roger Vailland

03:50 Numancia de Miguel de Cervantes

04:50 Martorii de Robert Thomas

06:05 Vama dorului de Panait Istrati

07:05 Cavalerul din Olmedo de Lope de Vega

08:15 Anonimul venetian de Giseppe Berto

09:30 Rebeca de Daphne du Maurier

11:10 Cameristele de Jean Genet